Ihr Browser ist veraltet und könnte Problem bei der Darstellung der Webseite haben.OK

Komponenty TAT v inovativním sportovním stroji

Komponenty TAT v inovativním sportovním stroji

 

Hned několik komponentů pohonové techniky (kuličkové šroubové převody & lineární vedení) od TAT tvoří mechanický doplněk posilovacího stroje „lifter“.

 

Lineární systémy se vyskytují v nejrůznějších technických aplikacích: jako posuvné dveře nebo okna budov, u přísuvových a posuvných pohybů ve strojírenství, v manipulačních systémech skladů i v osazení. V běžném životě se setkáte s lineární technikou, která většinou není vidět, jako například u posilovacího stroje  „lifter“ společnosti intelligent motion GmbH.

lifter“ je posilovací stroj pro vrcholové sportovce a umožňuje bezpečné posilování a vzpírání. Dvě silná horizontální držadla se zde nacházejí přímo pod závažím, kopírují jeho pohyb a zabraňují jeho pádu.

 

Při jakémkoli pohybu nebo v případě nouze stroj bezpečně a spolehlivě ‚zachytí‘ závaží a optimálně tak chrání sportovce před zraněním, a to jak tehdy, pokud má velkou zátěž (až 400 kg), tak i když se určité pohyby teprve učí“, vysvětluje jednatel společnosti intelligent motion Manfred Spandl rozdíl. V tom spočívá přidaná hodnota stroje oproti srovnatelným sportovním přístrojům.

Držadla lifteru pojíždějí díky použitému pohonu kuličkovými šrouby na základě zjištění polohy pomocí otočných senzorů, a to nezávisle na sobě. Kuličkové šroubové převody vhodné pro lineární pohyb a lineární vedení pro radiální zachycení síly použila společnost TAT již u prototypu stroje. Odborníci na pohonovou techniku, dopravní a systémovou techniku nabízejí široký sortiment kvalitních výrobků, v tomto případě sortiment výrobce HIWIN. 

 

 

Práce na nových projektech je vždy velmi vzrušující. Jsem rád, že jsme mohli společnost intelligent motion podpořit a pomoci s vývojem mechanické části posilovacího stroje“,

říká náš odborník Pavel Suda o tomto projektu.

Nahoru
© Copyright 2017       TAT-Technom-Antriebstechnik GmbH       www.tat.at created by CIC